Průběh vyšetření

Pro první objednání k nám je nutné doporučení praktického lékaře.

Vždy se objednejte a vyhraďte si dostatek času. Bez předchozího objednání můžeme přijmout pouze vážná zhoršení průduškového astmatu, život ohrožující alergické reakce nebo těhotné pacientky s astmatem.

Čas ošetření, na který jste objednáni, se snažíme dodržet, je ale pouze orientační. Konečné pořadí pacientů určuje lékař. Přibližná doba jednoho vyšetření je 60 minut, v případě kontroly může být i výrazně kratší.

Přepadla vás nakažlivá nemoc? Přeobjednejte se! Žádáme pacienty, aby nechodili na odborné alergologické a imunologické vyšetření s akutní infekcí dýchacích cest (rýmou, bolestí v krku, kašlem nebo teplotou), neboť tím ohrožují další pacienty, kteří jsou u nás léčeni s poruchou obranyschopnosti. Rádi vás přeobjednáme na nejbližší možný termín. Děkujeme.

Před vstupním vyšetřením přerušte užívání některých protialergických léků. Pokud užíváte protialergické úlevové léky, tzv. antihistaminika, je vhodné je vysadit, a to s předstihem (nejlépe 5 dní) před prvním vyšetřením nebo kontrolním vyšetřením, na kterém mají být provedeny diagnostické testy.
Antihistaminika totiž výrazně zkreslují výsledky těchto testů. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám sdělíme podrobnější informace.